انجمن علمی مهندسی معماری دریایی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
Association of Naval Architecture  
پیوندهای روزانه
دیالوکس پونیشا :: نیروی کار مجازی
X بستن تبلیغات
پونیشا :: نیروی کار مجازی
X بستن تبلیغات
 دانشگاه صنعتی شریف با حمایت مالی و معنوی بنیاد ملی نخبگان از متخصصان و دانش پژوهان برجسته ایرانی مقیم خارج از کشور دعوت به همکاری می کند. طرح هایی که حمایت می شوند شامل استاد معین، فرصت مطالعاتی (برای اساتید دانشگاه)، پسا دکتری، تعریف و اجرای پروژه های فناوری کوتاه و بلند مدت، برگزاری سخنرانی های علمی وبرگزاری گارگاه های تخصصی است. 


این طرح به منظور انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان‌ و مراکز پژوهشی برگزیده كشور(پایگاه‌های تخصصی همکار) در حوزه‌های منتخب ذیل اجرا می‌گردد تا در قالب حمایت از انجام دوره‌های علمی و پژوهشی شامل پسا دكتری، فرصت مطالعاتی، تعریف پروژه‌های فناوری كوتاه مدت و بلندمدت، و انجام سخنرانی‌ها و برگزاری كارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی غیرمقیم و مراکز پژوهشی برگزیده کشور یاری نماید. 

حوزه‌های منتخب: 
سلول‌های بنیادی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و علوم كامپیوتر، مهندسی پزشکی و رباتیک پزشکی، شیمی، مهندسی شیمی و بیوشیمی، فیزیك و بیوفیزیك، علوم و فناوری‌های شناختی(Cognitive Science) ، ذرات و شتابگرها، علوم زیستی، علوم نانو، ریاضیات، فلسفه تحلیلی، نجوم، زیست دارو، میکروبیولوژی، مدیریت و اقتصاد، کامپوزیت و پلیمر، محیط زیست.

نکته جالب عدم حضور رشته مهم مهندسی دریا در این لیست است!

دانش‌آموختگان ایرانی غیرمقیم دوره دکترا از دانشگاه‌های برتر دنیا که تمایل به ‌بازگشت به کشور را دارند، مدت زمانی طولانی را می‌بایست صرف تأیید مدارک تحصیلی و بررسی و شناسایی مراکز و مؤسسات علمی و فناوری حوزه تخصصی خود جهت شروع به‌کار کنند و  متأسفانه عدم آشنایی با شرایط داخل کشور و زمان‌بر بودن فرآیند مذکور باعث بوجود آمدن نوعی سرخوردگی و کاهش انگیزه جهت بازگشت نخبگان ایرانی غیرمقیم به کشور می‌شود.

لذا با توجه به مشکلات فوق و در راستای نیل به اهداف بلند مدت چشم انداز علمی كشور و بهره‌گیری از ذخایر علمی و توانایی‌ها و تجارب دانشمندان، متخصصان، اساتید و كارآفرینان ایرانی غیرمقیم، طرح «پایگاه‌های تخصصی جذب» به منظور انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان‌ و مراکز پژوهشی برگزیده كشور در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلول‌های بنیادی، مهندسی پزشكی، علوم و فناوری‌های شناختی، بیوفیزیك و بیوشیمی اجرا می‌شود.

بر اساس این طرح جامعه نخبگانی ایرانیان غیرمقیم به چهار گروه دانش‌آموختگان مقطع دكتری و اساتید دانشگاه­های برجسته دنیا، متخصصان و مدیران شرکت­های معتبر دنیا در حوزه فناوری‌های پیشرفته وكارآفرینان حوزه فناوری‌های پیشرفته تقسیم شده و برای هر یك تسهیلاتی به شرح ذیل در نظر گرفته شده است:

1- تسهیلات دوره پسا دکتری

دانش آموختگان ایرانی غیرمقیم دوره دکترا در یكی از دانشگاه‌‌های برتر دنیا كه ترجیحاً از زمان فارغ‌التحصیلی آن‌ها بیش از 3 سال نگذشته باشد، می‌توانند به مدت یکسال به عنوان پژوهشگر دوره پسادكترا در یكی از پایگاه‌های تخصصی منتخب از این تسهیلات استفاده کنند.

2- تسهیلات دوره فرصت مطالعاتی

اساتید ایرانی غیرمقیم در دانشگاه‌‌های برتر دنیا می‌توانند به مدت 6 ماه تا یکسال ضمن تعریف همكاری مشترك با یكی از پایگاه‌های تخصصی منتخب از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

3- تسهیلات جذب اساتید مدعو و معین(Adjunct Professors)

اساتید ایرانی غیرمقیم در دانشگاه‌‌های برتر دنیا می‌توانند به مدت حداكثر 3 ماه ضمن تدریس به عنوان استاد مدعو یا معین در یكی از پایگاه‌های تخصصی منتخب از این تسهیلات استفاده کنند.

4- تسهیلات حمایت از فعالیت‌های فناورانه (شرکت‌های دانش‌بنیان)

متخصصان و كارآفرینان ایرانی غیرمقیم با سمت كارشناس، مشاور‌ و یا مدیر در یکی از مراكز و شرکت‌های شاخص علمی، فناوری، پژوهشی و صنعتی خارج از كشور می‌توانند ضمن تعریف همكاری مشترك با یكی از پایگاه‌های تخصصی منتخب و با هدف انتقال دانش و فناوری‌های نوین به كشور از این تسهیلات بهره‌مند‌ شوند.

5- تسهیلات حمایت از انجام سخنرانی و برگزاری كارگاه‌های تخصصی

اساتید، دانشمندان، متخصصان و كارآفرینان ایرانی غیرمقیم می‌توانند در زمان حضور در كشور با ارائه سخنرانی و یا برگزاری كارگاه‌های آموزشی در یكی از پایگاه‌های تخصصی منتخب از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان واجد شرایط برای کسب اطلاع از نحوه درخواست و جزئیات حمایت های مالی به آدرس اینترنتی بنیاد ملی نخبگان  مر اجعه کرده در صورت علاقه به هر طرح فرم تقاضای مربوطه را تکمیل کند.

متقاضیان می توانند برای اطلاع از زمینه های همکاری با هر دانشکده، پژوهشکده و یا مرکز آموزشی /پژوهشی در دانشگاه صنعتی شریف با رئیس آن قسمت تماس بگیرند. اطلاعات تماس و ایمیل روسای دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها، و مراکز از طریق سایت اصلی دانشگاه قابل جستجو است.

منبع: +  +  +
طبقه بندی: آموزشی،  همایش ها،  اخبار، 
برچسب ها: دانشگاه صنعتی شریف، بنیاد ملی نخبگان، استاد معین، فرصت مطالعاتی (برای اساتید دانشگاه)، پسا دکتری، تعریف و اجرای پروژه های فناوری کوتاه و بلند مدت، برگزاری سخنرانی های علمی،  
[ جمعه 29 آبان 1394 ] [ 18:09 ] [ محمد خراشاد ]
درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic